Akcyza na e-papierosy.

Jak doskonale wiemy akcyza depcze Nam po piętach i jest coraz bliżej. Stawka jej będzie dość wysoka – na 10 ml płynu jest to 5,50 zł (55 gr. za 1 ml płynu) samego podatku. Zanim zaczniemy panikować warto porozmawiać o alternatywach i pomysłach producentów. Pojawiło się bardzo dużo mitów dotyczących akcyzowania produktów i powyżek cen. Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości!

Co się wydarzy w najbliższych tygodniach?

Jak doskonale wiecie (lub jeszcze nie, mimo że staramy się informować), producenci zaprzestali produkcji płynów z końcem września 2020 roku. Płyny, które aktualnie znajdują się na naszych półkach zostały wyprodukowane przed 1 października 2020 roku. Staramy się cały czas na bieżąco wrzucać nowości i ściągać jak największą ilość płynów dobrze znanych, jednakże nasze zapasy, jakkolwiek bogate by nie były, kiedyś się skończą.
W pierwszej kolejności znikną Premixy znane w aktualnej formie tj. Short Fill. Aktualnie producenci szykują alternatywy i propozycje na aktualne prawo podatkowe, podając nam przykład znany dobrze na zachodzie, czyli płyny w formie Long Fill. Pokrótce wyjaśniamy:

Short Fill – w dosłownym tłumaczeniu znaczy to „krótkie wypełnienie”. Jest to forma Premixów jakie są aktualnie w sprzedaży np. 20 / 40 / 50 ml w butelce o pojemności 60 ml, gdzie dolewamy tylko 10 / 20 / 10 ml bazy. To rozwiązanie jest doskonałe dla użytkowników potrzebujących mocy między 0mg, a 6 mg. Zakup premixu wraz z nikotyną w tej konfiguracji wynosi + / – ok. 30 zł

Long Fill – w dosłownym tłumaczeniu znaczy „długie wypełnianie”. Jest to forma, która pojawiła się u Nas już jakiś czas temu. Są to płyny bardziej aromatyzowane, bardziej stężone w mniejszej pojemności. Aktualnie w ofercie posiadamy płyny 10 ml w butelce o pojemności 30 ml lub 20 ml w butelce o pojemności 60 ml. Atutem takiego rozwiązania jest to, że osoby sympatyzujące z większymi mocami nikotyny jak 9 mg czy 12 mg bez problemu mogą zakupić premix, który jest opcją smaczniejszą i bardziej ekonomiczną niż zakup pojedynczych Liquidów 10 ml. Ponadto mniejsza ilość płynu w butelce będzie skutkowała niższą stawką akcyzową.

Podsumowując będzie to rozwiązanie dużo tańsze. Oznacza to wszystko tyle, że Premixy w formie aktualnie Wam znanej znikną. Będą dostępne w formie Long Filli. Tak jak urządzenia typu Pod wypierają aktualne Mody, Sticki czy inne potężne znane zestawy. Jeżeli jesteś użytkownikiem klasycznych Modów i zwolennikiem dużej chmury, zalecamy zrobić mały zapasik. Ale o tym trochę niżej.

Jak zmienią się ceny?

Oczywistym jest, że będzie drożej. Wysokość ceny jest jednak bardzo subiektywna. Jedni powiedzą, że za drogo, drudzy zacisną zęby i przyjmą zmiany na klatę. Wiadomo, że wszystkim Nam się one nie podobają, w końcu wcześniej te same Premixy były dostępne w o wiele niższych cenach. Weźmy na tapetę Premix Mono (40 ml) jako przykład płynów typu Short Fill. Przyjmujemy, że za każdy mililitr płynu zapłacimy 55 gr (dla ułatwienia i jaśniejszego oglądu pomijamy kwestie netto/brutto). Tworzymy proste równanie:

40 (ml) x 0,55 (gr. / ml) = 22 zł – wynik to stawka podatku akcyzowego!

Teraz weźmy pod lupę płyn typu Long Fill, a dokładniej eXtreme LongFill o pojemności 20 ml.

 20 (ml) x 0,55 (gr/ml) = 11 zł – wynik to stawka podatku akcyzowego!

WAŻNE! Jest to tylko BARDZO uproszczony przykład pokazujący SAMĄ stawkę podatku akcyzowego, która wchodzi w koszt zakupu płynu. Do tej ceny należy doliczyć jeszcze chociażby podatek VAT w wysokości 23%!

To co, po Shot’ciku?

Niestety, bazy beznikotynowe, jak i bazy nikotynowe, również będą objęte podatkiem akcyzowym. Dlaczego temat baz jest tak ważny? Na bazę 100 ml musimy również zapłacić 55 gr. /ml podatku, to aż 55 zł czystego podatku! Co w takim razie polecamy zrobić? Przede wszystkim, jeśli robić zapas, to Shotów (tj. baz nikotynowych 10 ml). Pozwoli Wam to zaoszczędzić sporo pieniążków, gdyż cena bazy nikotynowej z podatkiem akcyzowym może wynosić ponad 10 zł! Warto byłoby przeliczyć ile średnio Shotów nikotynowych używasz. Przykładowo, jeśli używasz dwa Shoty w tygodniu, a rok ma 52 tygodnie, to warto zaopatrzyć się w 104 sztuki, gdyż cena za nikotynę w tym momencie to tylko 416 zł. Jeżeli przyjmiemy cenę z podatkiem 10 zł/szt. to wychodzi nam 1040 zł za tę samą ilość. Gdy Glikol Propylenowy i Gliceryna Roślinna nie zostanie objęta podatkiem, bądź samodzielnie się w nią wyposażysz, to odejdzie koszt nikotyny, który będzie dosyć duży.

Podsumowanko!

Nie wygląda to w sumie tak źle jak wyglądać by mogło, w zeszłym roku atakowały nas wszystkie media, twierdząc, że e-palenie jest gorsze lub równe dopalaczom. Zaczął się wirus i nagle przestały zabijać te nasze e-fajeczki. Także gorzej już było. Liczymy na lepsze.

Wszyscy, my jak i producenci, pracujemy na najwyższych obrotach by tylko zminimalizować odczucie podatku akcyzowego. Long Fill to aktualna przyszłość dla fanów Premixów. W łaski wrócą także płyny 10 ml, które cenowo będą dostępne w cenie między 14 zł a 20 zł. Biorąc pod uwagę obecność soli nikotynowych i ogromny wręcz popyt na urządzenia typu POD, wierzymy, że nie będzie tak źle. Pamiętajcie tylko, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by nie zostawić Was z problemem akcyzy. Działamy.

Jak dokonywać szybkiego odbioru? – przyśpieszony pordadnik

Cześć!
Poniżej prezentujemy jak powinny wyglądać Wasze zamówienia, by przyśpieszyć cały proces przygotowania Twojego towaru, oszczędzając Wasz i nasz czas. Dlatego w pierwszej wiadomości odnośnie zamówienia proszę od razu zawrzeć listę produktów, które miałyby być przygotowane i w jakiej ilości. Pozwoli to nam od razu sprawdzić dostępność produktów.

Jak powinno wyglądać przykładowe zamówienie:
Zamówienie: (tutaj należy wprowadzić zamawiany towar)
Premix DosBros Granat Limonka 5 szt
Grzałka Smok Stick V8 T8 0,15Ω 5 szt
Shot nikotynowy 18mg 5 szt

Jeśli mamy wszystkie elementy zamówienia, informujemy o tym że jest gotowe do odbioru.

CloudClub a SARS-CoV-2 – oficjalne stanowisko

Dzień dobry!

Jesteśmy otwarci. To tak na wstępie, gdyż ciągle pytacie czy zastaniecie nas w pracy.

Z powodu panującego wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 wprowadzamy stopniowo coraz ostrzejsze środki ostrożności. Na tą chwilę to chociażby ścianki działowe przy naszych ladach, jak i zaostrzenie aktualnych norm, które wcześniej wprowadziliśmy. Chcielibyśmy jednak żeby to nasi klienci byli jak najbardziej ostrożni, a w miarę możliwości #zostaćwdomu. Jeżeli dokonujecie zakupów prosimy by zaopatrzyć się na dłuższy czas, by jak najrzadziej nas odwiedzać.

CloudClub Bydgoszcz.

Prosimy również pamiętać o aktualnych normach panujących na sklepach:

  • W sklepie może znajdować się maksymalnie DWOJE klientów, w tym samym czasie!
  • Kategoryczny zakaz vapowania w sklepie!
  • Prosimy o zdecydowane i w miarę możliwości szybkie zakupy (katalog dostępny na tej stronie, w razie pytań pisz do Nas bezpośrednio) .
  • Zakaz bezpodstawnego przesiadywania w sklepie.
  • Zakaz zakupów grupowych (prosimy by w sklepie były tylko osoby zainteresowane kupnem, osoby towarzyszące, prosimy by zostały na zewnątrz)
  • NIE WYMIENIAMY ZESPOŁÓW GRZEWCZYCH ORAZ NIE MIESZAMY, NIE ZALEWAMY I NIE POKAZUJEMY JAK PACHNĄ PŁYNY (próbki również zniknęły)

Zachowaj szczególną ostrożność:

  • nie używać sprzętu innych osób (nawet najbliższych znajomych), jak i nie użyczać swojego sprzętu
  • starać się trzymać swój sprzęt w miarę higienicznych warunkach (nie zostawiać go w miejscach publicznych i ogólnodostępnych)
  • w miarę możliwości częściej czyścić swój sprzęt (tu polecamy najlepiej wszystko co zawiera alkohol wysokoprocentowy, np. chusteczki z alkoholem)
  • pamiętać o dezynfekcji ustnika

Pozdrawiamy serdecznie. Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości w tym ciężkim okresie.

Zespół CloudClub

Start CloudClub.pl !

Cześć! Miło Cię widzieć!

Przygotowaliśmy dla Was stronę z dostępnym asortymentem, by oszczędzić i Wam i sobie czasu. Jednakże jak dobrze wiecie, w każdym Naszym sklepie towar może nieco się różnić. Dlatego prosimy by przed wyjściem do któregoś z Naszych lokali, zapytajcie o dostępność! Czy to przez Nasze media społecznościowe, czy formularz kontaktowy na stronie.

Przypominamy że strona jest w ciągłej budowie i będzie na bieżąco aktualizowana!

Życzymy miłego dnia!