CloudClub.pl – Twój VapeShop stacjonarny!

Jak doskonale wiemy akcyza depcze Nam po piętach i jest coraz bliżej. Stawka jej będzie dość wysoka – na 10 ml płynu jest to 5,50 zł (55 gr. za 1 ml płynu) samego podatku. Zanim zaczniemy panikować warto porozmawiać o alternatywach i pomysłach producentów. Pojawiło się bardzo dużo mitów dotyczących akcyzowania produktów i powyżek cen. Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości!

Co się wydarzy w najbliższych tygodniach?

Jak doskonale wiecie (lub jeszcze nie, mimo że staramy się informować), producenci zaprzestali produkcji płynów z końcem września 2020 roku. Płyny, które aktualnie znajdują się na naszych półkach zostały wyprodukowane przed 1 października 2020 roku. Staramy się cały czas na bieżąco wrzucać nowości i ściągać jak największą ilość płynów dobrze znanych, jednakże nasze zapasy, jakkolwiek bogate by nie były, kiedyś się skończą.
W pierwszej kolejności znikną Premixy znane w aktualnej formie tj. Short Fill. Aktualnie producenci szykują alternatywy i propozycje na aktualne prawo podatkowe, podając nam przykład znany dobrze na zachodzie, czyli płyny w formie Long Fill. Pokrótce wyjaśniamy:

Short Fill – w dosłownym tłumaczeniu znaczy to „krótkie wypełnienie”. Jest to forma Premixów jakie są aktualnie w sprzedaży np. 20 / 40 / 50 ml w butelce o pojemności 60 ml, gdzie dolewamy tylko 10 / 20 / 10 ml bazy. To rozwiązanie jest doskonałe dla użytkowników potrzebujących mocy między 0mg, a 6 mg. Zakup premixu wraz z nikotyną w tej konfiguracji wynosi + / – ok. 30 zł

Long Fill – w dosłownym tłumaczeniu znaczy „długie wypełnianie”. Jest to forma, która pojawiła się u Nas już jakiś czas temu. Są to płyny bardziej aromatyzowane, bardziej stężone w mniejszej pojemności. Aktualnie w ofercie posiadamy płyny 10 ml w butelce o pojemności 30 ml lub 20 ml w butelce o pojemności 60 ml. Atutem takiego rozwiązania jest to, że osoby sympatyzujące z większymi mocami nikotyny jak 9 mg czy 12 mg bez problemu mogą zakupić premix, który jest opcją smaczniejszą i bardziej ekonomiczną niż zakup pojedynczych Liquidów 10 ml. Ponadto mniejsza ilość płynu w butelce będzie skutkowała niższą stawką akcyzową.

Podsumowując będzie to rozwiązanie dużo tańsze. Oznacza to wszystko tyle, że Premixy w formie aktualnie Wam znanej znikną. Będą dostępne w formie Long Filli. Tak jak urządzenia typu Pod wypierają aktualne Mody, Sticki czy inne potężne znane zestawy. Jeżeli jesteś użytkownikiem klasycznych Modów i zwolennikiem dużej chmury, zalecamy zrobić mały zapasik. Ale o tym trochę niżej.

Jak zmienią się ceny?

Oczywistym jest, że będzie drożej. Wysokość ceny jest jednak bardzo subiektywna. Jedni powiedzą, że za drogo, drudzy zacisną zęby i przyjmą zmiany na klatę. Wiadomo, że wszystkim Nam się one nie podobają, w końcu wcześniej te same Premixy były dostępne w o wiele niższych cenach. Weźmy na tapetę Premix Mono (40 ml) jako przykład płynów typu Short Fill. Przyjmujemy, że za każdy mililitr płynu zapłacimy 55 gr (dla ułatwienia i jaśniejszego oglądu pomijamy kwestie netto/brutto). Tworzymy proste równanie:

40 (ml) x 0,55 (gr. / ml) = 22 zł – wynik to stawka podatku akcyzowego!

Teraz weźmy pod lupę płyn typu Long Fill, a dokładniej eXtreme LongFill o pojemności 20 ml.

 20 (ml) x 0,55 (gr/ml) = 11 zł – wynik to stawka podatku akcyzowego!

WAŻNE! Jest to tylko BARDZO uproszczony przykład pokazujący SAMĄ stawkę podatku akcyzowego, która wchodzi w koszt zakupu płynu. Do tej ceny należy doliczyć jeszcze chociażby podatek VAT w wysokości 23%!

To co, po Shot’ciku?

Niestety, bazy beznikotynowe, jak i bazy nikotynowe, również będą objęte podatkiem akcyzowym. Dlaczego temat baz jest tak ważny? Na bazę 100 ml musimy również zapłacić 55 gr. /ml podatku, to aż 55 zł czystego podatku! Co w takim razie polecamy zrobić? Przede wszystkim, jeśli robić zapas, to Shotów (tj. baz nikotynowych 10 ml). Pozwoli Wam to zaoszczędzić sporo pieniążków, gdyż cena bazy nikotynowej z podatkiem akcyzowym może wynosić ponad 10 zł! Warto byłoby przeliczyć ile średnio Shotów nikotynowych używasz. Przykładowo, jeśli używasz dwa Shoty w tygodniu, a rok ma 52 tygodnie, to warto zaopatrzyć się w 104 sztuki, gdyż cena za nikotynę w tym momencie to tylko 416 zł. Jeżeli przyjmiemy cenę z podatkiem 10 zł/szt. to wychodzi nam 1040 zł za tę samą ilość. Gdy Glikol Propylenowy i Gliceryna Roślinna nie zostanie objęta podatkiem, bądź samodzielnie się w nią wyposażysz, to odejdzie koszt nikotyny, który będzie dosyć duży.

Podsumowanko!

Nie wygląda to w sumie tak źle jak wyglądać by mogło, w zeszłym roku atakowały nas wszystkie media, twierdząc, że e-palenie jest gorsze lub równe dopalaczom. Zaczął się wirus i nagle przestały zabijać te nasze e-fajeczki. Także gorzej już było. Liczymy na lepsze.

Wszyscy, my jak i producenci, pracujemy na najwyższych obrotach by tylko zminimalizować odczucie podatku akcyzowego. Long Fill to aktualna przyszłość dla fanów Premixów. W łaski wrócą także płyny 10 ml, które cenowo będą dostępne w cenie między 14 zł a 20 zł. Biorąc pod uwagę obecność soli nikotynowych i ogromny wręcz popyt na urządzenia typu POD, wierzymy, że nie będzie tak źle. Pamiętajcie tylko, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by nie zostawić Was z problemem akcyzy. Działamy.

Czy na pewno masz ukończone 18 lat?

Zawartość tej witryny nie może zostać wyświetlona, jeśli nie potwierdzisz swojego wieku. Aby zobaczyć tę stronę, potwierdź, że masz ukończone 18 lat